Vrh ,,D"

Dovolujeme si vám představit krásného otce vrhu ,,D" - import z Německa : BALDO Thomas-Gainsborough-Spitze   
 
Prvních 14 dní za námi
Jak přišla letošní štěňátka na svět,to jste si mohli přečíst v článku Něco o nás-porod ,,D".
Všechna drobotina se zdá v pořádku a i maminka se zotavuje po svém debutu (co se týče mateřství).Vše zvládla na jedničku,zdá se,že i mlíčka má dostatek pro každého jednotlivce a všechny mateřské povinnosti si osvojila velmi rychle.Pečlivě se stará o své děti,čistí je,olizuje tlamičky....Jakmile některé zapiští,okamžitě je v pozoru a spěchá zjistit,co se děje. Hlídá,aby se k nim nepřiblížil nikdo nežádoucí a i babička Bessy měla zpočátku velmi omezený přístup.Jen nahlídla k porodní bedně,Cloe začala vrčet a dávat tak jasně najevo,že toto jsou JEJÍ děti!!
Chlupáči už všichni otevřeli oči a zdá se,že i ouška jsou připravena ke špicování,protože začínají reagovat i na hlasitější zvuky v okolí.
Cloe častěji opouští bednu a své potomky a začíná se opět vrhat do radostného dovádění se svojí maminkou a svými páníčky.
Bessy již párkrát očichala a olízala své vnučky a vnuky a Cloe jí to s potlačovanou trpělivostí dovolila.
Bílí chlupáčci se pomalu začínají stavět na své vratké nožičky a po bedně-zatím omezeném prostoru-se pohybují čím dál rychleji.
Úspěšně všichni přibírají na váze,rozmezí 679-914 g.
Proběhlo první odčervení celé smečky a dospěláci dostali i kapičku proti klíšťatům a jiným parazitům.
 
Necelé 4 týdny
Řečeno slovy písně známého klasika...čas letí jako bláznivý....a měsíc naší drobotiny je téměř za námi.
Všechna štěňátka vidí,rozlepují se jim ouška,zabarvují čumáčky a tlapky.Začínají jíst první příkrm - rozmixované kuřecí maso s rýží,potom to zapijí mlíčkem od maminky a spokojeně si schrupnou.  Začínají se projevovat i hlasově - jemné zavrčení,kňučení,poštěkávání...Také přichází na řadu sourozenecké pošťuchávání,chmatání,kousání a vůbec poznávání,co vše dokáži !
Museli jsme otevřít dveře od porodní bedny,protože někteří se snažili si zvětšit svůj životní prostor a málem přelezli přes okraj:)
Nyní mají k dispozici celou jídelnu a tak podnikají první váhavé krůčky do neznámého světa. Poznávají i nové hračky,které jsou báječné k okusování a přetahování,ale také se k nim bezvadně tulí,když si chce jeden zdřímnout.
Mají za sebou první návštěvy nových páníčků,kteří jsou již nedočkaví,až si je budou moci odvézt do svých domovů.
Cloe je stále velmi obětavá máma a ráda má vše pod kontrolou.Krmení probíhá občas v sedě nebo i ve stoje,ale pokud někdo z mrňousů ještě s tím má problém,tak to vycítí a lehne si.Chodí je kontrolovat každou chvíli,což se ale stává náročné pro páníčky-jídelna je uzavřena,aby si štěnda neublížila a tak musíme Cloe vpustit dovnitř my,což se děje i několikrát za noc.
Váha se pohyuje v rozmezí 1,0-1,4 kg a čeká nás druhé odčervení.
Pokud bude hezky,možná brzy poznáme zahradu a to,jak se běhá po trávě:)
Můžete kouknou na naše nové fotky a videa.
 
Šestinedělí :)
Máme za sebou 6 týdnů a každým dnem se učíme něco nového,rychleji běháme,pijeme méně mlíčka od maminky,zato víc baštíme ,,dospělácké" jídlo pro pejsky-suché granulky.Nejsou špatné,ale když je v nich trochu tvarohu nebo kapsičky,to bychom se mohli ulízat:)) to je mňamka! Naše váha je 2,0-2,6kg.
Máme za sebou druhé odčervení a zítra nás čeká třetí.Dostali jsme tabletku,tak nám držte palce,ať to zvládnem. Byli jsme na veterině,kde jsme dostali dvě včeličky-jedna menší (očkování) a jedna větší (čip). Všichni jsme kontrolou prošli bez ,,ztráty věnečku" (tzn.všechno v pořádku). Máme správný počet zoubků,měkká bříška,čisté uši a kluci správný počet kuliček:) Uff!! Slyšeli jste to? To paničce spadl obrovskýkámen ze srdce,protože tentokrát několik páníčků projevilo touhu pokračovat v chovu velkých bílých špiců a to by bylo naprosto ÚŽASNÉ!! Víte,jak je nás málo,takže každý nový chovatel je s velkou radostí vítán.
Doma již běháme i po zahradě.Trošku váháme v novém prostředí,ale každým dnem se více osmělujeme a zabíráme větší a větší území.
Naše maminka nás stále chrání,takže se cítíme naprosto bezpečně.Je sranda se dívat,jak mamka s babičkou dovádí,laškují a honí se po zahradě,ale když jsme tam my,tak se Cloe změní v honáckého psa,zahání nás zpátky do kotce a pokud se přiblíží Bessy,okamžitě se staví mezi ni a štěně a klidně i zavrčí na znamení,že tady veškerá sranda končí a nedovolí,aby nám bylo jakkoli ubližováno.
Povaha štěňat se projevuje různě a to,které bylo minulý týden zakřiknuté(červená),se stále více osměluje,naše nejmeší růžová si bez ostychu dovoluje na každého,nevětší modrý si okázale oddychuje a jen mrknutím oko hodnotí situaci zdálky:)
Zelený bude správný hlídací pes,oranžová dává přednost druhým,já už si slávy užila:))
Žlutá je stále přítulnější,fialová štěká jak o život.A není zdaleka jediná! Přijďte si nás poslechnout ve 4 ráno:))
 
Osmý týden
Možná to říkám vždy,ale tentokrát to opravdu uběhlo velmi rychle. Štěnda rostou jako z vody a jsou moc šikovná.Všichni papají granulky,ale nepohrdnou ani starou okousanou kostí,buvolí žvýkací kostí,ochutnali syrové masíčko,papriku,okurek,různé psí pamlsky,žloutek,....  Tabletku dostali zabalenou v tvarohu,takže ji zblajzli jako malinu,ani nepostřehli,že v tom byl háček(tedy tabletka).
Na zahradě se osmělují stále dál a dál,ale oproti minulým štěňátkům tolik nehrabou jámy a nedevastují každý koutek:)
Raději laškují mezi sebou,nahání maminku,jestli se jim podaří ukořistit ještě trochu mlíčka a zlobí babičku,která už má raději klid.
Cloe stále dává pozor,aby se jim nic nestalo a občas již musí rázně zakročit,pokud jejich hrátky překročí určitou mez.
Navštívila nás fotografka Tereza-odbornice,takže v galerii se můžete těšit na pěkné fotky každého z nás. Velmi pobavila naši paničku,když řekla,že se vyfotíme dohromady a že máme sedět všichni spolu na sedačce:)))
Výsledek můžete posoudit sami. A ano,nepřepočítali jste se,je nás na fotce jen 6,protože jeden bráška už odjel do nového domova.
Nás to čeká v blízké době.Ale nemáme obavy,protože naši noví páníčci se na nás byli všichni podívat a všichni se zdají prima. Tak jen aby byli s námi spokojení a doufáme,že si spolu užijeme hodně legrace a nových zážitků.
Vážíme 3,0-3,7 kg
Příště vám povyprávím,jak jedno štěňátko cestovalo LETADLEM !