Porod-jak to probíhalo?

Musím poznamenat, že když byla Bessy březí, stala se velmi mazlivou, přítulnou a její hyperaktivita byla tatam :)Nejraději by se jen tulila, nechala se škrabkat a hladit. Přetahování o hračku či provaz, které miluje, a veselé dovádění jí nic neříkalo.Stala se z ní důstojná MATKA :)
Ve čtvrtek,den před porodem, již nechtěla Bessy téměř opustit porodní bednu.Vždy vyběhla jen na nezbytné vyvenčení a hned se vrátila zpátky.V pátek ráno ještě něco malého zakousla, ale před obědem se jí udělalo nevolno a tak svému žaludku opět ulevila :)

Pak již začala být neklidná, nevěděla kam si lehnout a pak zůstala na moment v křeči(začaly porodní stahy) a trošku kňučela.

Potom již začal samotný porod bez dalších nářků. Bylo úžasné sledovat, jak si ví se vším rady. Lízáním si pomáhala vytláčet štěně z pochvy, ihned po narození jej olizovala, aby jej zbavila plodového obalu, překousla pupeční šňůru a sežrala i vytlačenou placentu. První tři štěňata přišla na svět v desetiminutových intervalech.Potom následovala asi 45 minutová pauza, ve které se již narozená štěňata přisála ke strukům a hltavě pila první mlezivo. Záhy přišli na svět poslední dva potomci.

Bessynka jim všem poctivě masírovala bříška, aby se mohla dobře vyprázdnit, olizovala je a moc nerada viděla, když jsme je brali z pelíšku.Museli jsme je označit, zvážit a prohlédnout.

Večer pak již i ona hltavě žrala své granulky, aby měla dostatek sil na všechny své děti. Když jsme chtěli, aby se i ona šla vyvenčit, museli jsme nejprve přendat štěňata do malé bedýnky, pak teprve byla Bessy ochotná opustit bednu. Ale opravdu jen krátce a hned zase šupky dupky zpátky k miminkům:) Prostě vzorná matka!