Vrh B

Otec vrhu "B" Cameo Krassa von Austria
 
Prvních 10 dní našeho života
V lidském životě to téměř nic neznamená,ale v tom psím to jde mílovými kroky. Všechna štěňátka přibírají a rostou.Jejich váha je 500-700g, což je víc jak dvojnásobek toho, když se narodili.Taky pro to dělají co se dá.Celé dny jen spí,tulí se k  sobě a pokud ucítí maminku,ihned začnou vyvíjet horečnou aktivitu a ,,spěchají" k ní. O velkém úprku nemůže být řeč,ale plazí se, odráží se zadními tlapkami, přelézají jeden přes druhého, jen aby zbylo i na ně:) Myslím,že to nebude dlouho trvat a budou se stavět i na přední nožičky. A pak zase spinkají, Bessy je olizuje,uklízí po nich. Ze všeho nejraději spinkají pěkně u sebe.Taky se jim začínají pomalu otevírat očička.
 
17.den
Všechna štěňátka mají otevřená očička. Váha je 650-900g. Snaží se postavit na nožky a dělají první vratké kroky. Trochu připomínají piraně, protože jakmile Bessy vkročí do bedny, postupně se všichni probudí a sesypou se na ni. Jako hrozen:) Bessy si snaží kojení ulehčovat a někdy kojí vsedě, ale to potom nemají všichni dostatek struků. Nakonec je donucena si lehnout. Mlíčka má zatím dostatek, štěňátka pijí nadmíru, takže se začínají objevovat první loužičky.
Absolvovali jsme první odčervení-malí i maminka. Bessy opět začíná ztrácet srst. Holt mateřství je náročné :)
 
4 týdny
Vitalita mrňousků je každým dnem větší a větší. Protože se již někteří snažili dostat z bedny, museli jsme jim otevřít vrátka a pustit tak dravou zvěř na prozkoumávání blízkého okolí. Tím je prozatím naše jídelna :) Štěňata se vesele rozeběhla a mám dojem, že za krátko jim i tento prostor bude malý. Nicméně zvykání na pobyt venku nám zkomplikoval nenadálý projev zimy - SNÍH . Ano i na jižní Moravě se vyskytl tento úkaz :))  Bessy sníh miluje a myslím, že i malí si jej brzy oblíbí, ale nyní musíme ještě s otužováním chvíli počkat.
Jejich váha se pohybuje mezi 1,1-1,5 kg, mají černé čumáčky a většina i černé tlapky. Začínají spolu dovádět,poznávat hračky, okusovat plínky, ale také rozpoutávají první sourozenecké rvačky. 
Mají zoubky jak jehličky a nebojí se je použít :) Je zajímavé, že když se s nimi mazlíme, tak nám olizují obličej, ale když jsou na zemi, tak se nám bez kousku ohledů zahryznou do palce na noze nebo nám tahají za kaťata(kalhoty)!
Začali jsme přikrmovat rozmixované granulky, ale začala je bolet bříška, tak jsme nasadili dietu a baští rýži s kuřecím masem.
To je mňamka! Ale řeknu vám, zažili jsme perné chvilky. Když měl jeden pejsek velké bolení bříška, bylo to jako s miminkem :(  Byli jsme 2x na veterině, dostal 2 injekce a sirupek proti nadýmání. Ale než to zabralo, ten vám plakal... a já s ním. Nyní berou probiotika všichni (dočasně) a bříška mají krásně měkkoučká. Bessy stále krmí, ale už jen vstoje. Taky na ně začíná trochu žárlit. Když si s nimi hrajeme, hned nám přinese svoji hračku, abychom snad na ni nezapomněli.
 
5 týdnů
Štěňata krásně rostou, přibývají na váze (v průměru 2kg-až na Buddyho, to je náš benjamínek). Jsou také čím dál víc chlupatější a průbojnější. Kluci nebo holky, dokáží se prát všichni stejně. Jakmile vkročíme na jejich území, hned se na nás sesypou a dožadují se pozornosti. Koušou nás do prstů na noze,do paty, drápou se na lýtka a okusují papuče. Již teď umí dát najevo, že potřebují pomazlit a vzít do náruče :)
Úžasná zábava je, když jim chci vytřít loužičky, tak se všichni začnou honit za tím hadrem a přetahovat se o něj:)) No a pak uklízejte!
Jinak všichni se učí chodit dělat potřebu mimo svou ložnici (porodní bednu) a až na malé nehody se jim to daří. Také již jsme byli několikrát venku na zahradě, vždy na chvíli, ale novému prostředí musí teprve přijít na chuť.
Proběhlo druhé odčervení, bříška již mají v pořádku. Krmí se 4-5x denně, přidala jsem jim jogurt, začínají pít vodu z misky a porvé zkusili rozžvýkat suché granulky!
Poradili si s nimi náramně :) Jsou prostě moc šikovní a dělají nám radost.
 
 7 týdnů - necelých
Čas letí jako bláznivý-jak se zpívá v jedné známé písni-a za chvíli se budeme s našimi maličkými loučit. Většina již našla své nové páníčky, kteří se na ně těší a vše připravují na příchod nového člena do své rodiny. Věřím, že i naši tři kluci ( Bastien,Bentley a Buddy) brzy najdou bezva rodiny a budou přinášet radost a bezpodmínečnou lásku, tak jak to umí jen věrní a oddaní přátelé. Taky doufám, že uslyšíme o jejich pokrocích, neplechách, psích kouscích :)
Člověk je miluje, ale někdy by je nejradši roztrh :)) Jako dneska! Od rána dělali šílený kravál, štěkali, kvičeli, prali se a ne a ne usnout.Až teprve po obědě a pořádné lítačce po zahradě jim došly síly a zalehli k odpočinku. Někteří usínali již ve vaně, kde jsme jim museli opláchnout tlapky, aby to u nich  v pelíšku nevypadalo hůř než venku v kotci:)) 
Odpoledne poznali nového kamaráda-Tobiho.Z počátku na sebe nedůvěřivě koukali, očuchávali se,čekali, co z toho vyleze. Ale nakonec se vesele proháněli po zahradě a připojila se k nim i Bessy.-viz sekce video štěňata B.
 
8 týdnů
Již i Bentley našel svou novou rodinu a jak to tak vypadá, zůstanou nám prozatím doma dva kluci-Bastien a Buddy. Jsou to malí rošťáci a určitě se spolu nudit nebudou:)
 Vrh ,,B" je stejně temperamentní, hlasitý, urputný při různých rvačkách a soubojích jako vrh ,,A". Tady tihle však chtějí hlavně ,,okusovat" vás:)) Je jim jedno, jestli je to vaše ruka, noha, kalhoty nebo ucho:)), ale také se zdají přítulnější .Všichni se hrozně rádi mazlí a uklidní je i to, pokud u nich sedíte.  A dožadují se, aby jste je vzali do náruče, hladili, drbali a nechali se olizovat.
Většina již mají postavená ouška, byli 4x odčervení, papají hlavně granulky, ale vyzkoušeli již i další dobroty- rýži,těstoviny,kuřecí,vepřové maso,játra,rybičky,tvaroh,jogurt,okurek,mrkvičku,papriku a žvýkací kůže.
Nemají s ničím problém.Váží 4 - 4,5 kg a jsou v dobré kondici.
Strašně těžko se mi s nimi loučí, ale doufám, že se budou mít u nových páníčků krásně a budou je milovat:)