Porod č.2

Tentokrát nás čekalo více práce a příprav, protože již podle ultrazvuku mělo na svět přijít minimálně 7 štěňat a podle rentgenu těsně před termínem porodu dokonce 8-9. O tom devátém se nevědělo jistě:) Bessy celou březost zvládla velmi dobře a podle očekávaného počtu štěňat ani moc nepřibrala. Takže byla v dobré kondici.
Den před porodem se Bessy intenzivně vyprazdňovala a již podruhé za sebou spala celou noc s námi v ložnici.Byla napasovaná v úzkém prostoru mezi zdí a postelí, ale zřejmě tak jí to přišlo útulné a bezpečné. Myslím, že kdybychom ji tam nechali, tak by tam i odrodila svůj druhý vrh:))
Ráno v den D ji hlídala babička, Bessy chvilkama nervozně přecházela po pokoji a chvilkama spokojeně oddychovala na sedačce vedle ní. A tam také přišlo na svět první štěně. Bessy je totiž úplně tichá rodička, takže ležela, pak párkrát zatlačila(to zřejmě babička nezaregistrovala) a štěně bylo na světě! Babi musela přenést novorozeně do porodní bedny a Bessy trochu neochotně běžela za ním.Já byla v práci. V momentě, kdy se rodilo druhé štěně jsem přiběhla domů. Jenže! Bessy mi vyběhla v ústrety a štěně, které bylo napůl na cestě, vláčela s sebou.Trošku jsem jí pomohla s přerušením pupeční šňůry a druhý potomek byl tady.
I u třetího štěňátka byla potřeba trocha mé asistence. Po vypuzení plodu jsem přerušila pupeční šňůru, vytáhla placentu a zbytek již dokončila Bessy.Štěně olízala, očistila a vše uklidila. Ostatní potomci již mou pomoc nepotřebovali, narodili se v porodní bedně a bez komplikací.
Porod zdánlivě skončil, Bessy se začala starat o štěňátka. Chvílemi byla však nervozní, tlačila a tak jsem přemýšlela, jestli náhodou není na cestě přeci jen ještě jedno štěně? Po třech hodinách mi to nedalo a kontaktovala jsem naši p.veterinářku a ta řekla, že máme hned přijet.
Důkladně novopečenou maminku prohmatala, udělala pro jistotu i ultrazvuk a my si mohli oddychnout, protože žádné další štěně na cestě již nebylo, jen Bessy se snažila stahy vyprázdnit z bříška vše, co tam nepatří. Dostala injekci, aby jí to šlo lépe a my mohli odjet.
A tak i po návštěvě veteriny zůstal konečný počet štěňat na čísle 8.