Porod vrhu ,,C"

Výsledek tedy známe- 6 kluků a 3 holky. Co tomu ale předcházelo?
Celý týden Bessy jevila všechny známky blížícího se porodu- chodila se častěji venčit,nahlížela do tmavých koutů,na zahradě vyhloubila velkou jámu a nerada ji opouštěla(být tam v době porodní,zřejmě by přišla mláďata na svět poněkud špinavá),doma pobývala v porodní bedně,ale s oblibou se vpasovala i do mezery v naší ložnici(má asi 25cm na šířku,ale zřejmě se tam cítí bezpečně),občas neměla chuť k jídlu,více pila,netrhala plyšáka(což je její jinak oblíbená činnost),chůze do schodů jí činila čím dál větší obtíže(není se čemu divit,když břicho získalo na objemu a pozadí nezůstalo co do velikosti pozadu! ).Vše tedy nasvědčovalo tomu,že čas březosti se chýlí ke konci a můžeme se začít těšit na nové chlupáče.
Ve středu v noci skočila do naší postele a začala zrychleně dychotat(neklamná známka prvních poslíčků),ale za chvíli se uklidnila a zbytek noci proběhl v pohodě.Čtvrteční dopoledne jsem se modlila,ať ještě vydrží alespoň do oběda, pak se budu moci vzdálit z práce a být s ní u porodu.Díky Bohu-vydržela:) Noc ze čtvrtka na pátek byla pro nás náročná. Bessy znovu skočila k nám,začala dychotat a do rána již nepřestala.Střídavě velmi zrychleně dýchala,pak se na chvíli zklidnila,chvíli seděla,potom skočila do své již zmíněné mezery.Párkrát jsem se snažila ji odtud vytáhnout(sama se odtud nemohla dostat kvůli velmi stísněnému prostoru),ale když jsem ji tahala asi potřetí,tak pak jsem ji tam i na chvíli nechala.Manžel šel spát do obýváku,ale asi toho také moc nenaspal:)
Měla jsem obavy,abych poznala,kdy je vše ještě normální a kdy již bude potřeba zavolat veterináře.Bylo mi naší Bessynky opravdu líto,modlila jsem se za ni,ať to ona i štěňátka zvládnou a je vše v pořádku.
Ráno jsme odešli do práce,nicméně v 7 hodin mi psala dcera,že Bessy leží v bedně,že to nejspíš brzy začne.V 8.30 mi volala babička,že Bessy zvrací,chodí po pokoji a zalízá pod křeslo. No řeknu vám,byly to nervy,když jsem já nemohla nic dělat!
A v 10h mi volal manžel,že 2 kluci jsou na světě !! To byla úleva,že vše probíhá,jak má.
Kolegové mi vyšli vstříc a já brzy spěchala domů.Mezitím se narodilo 3.štěně-opět kluk a já stihla porod 4.kluka a pak již všech následujících válečků:)
První dvě štěňata se narodila mimo porodní bednu a v rozmezí asi 5-ti minut. Byl to fofr:)
Celý porod trval od 9.36-15.04 hodin.Bessy opět prokázala své bezvadné mateřské instinkty a o všechna štěňata se řádně postarala.Vybalila je z plodových obalů,překousala pupeční šňůry a poctivě očistila. Všechna krásně sají mlíčko a pomalu přibývají na váze.