Jak jsme si vybrali špice

Co si pamatuji, tak jsem již jako malá holka toužila po pejskovi, ale vždy to      z nějakého důvodu nebylo možné.  Když jsme se definitivně rozhodli, že  si jej pořídíme, začali jsme si vybírat plemeno - podle vzhledu, povahy, náročnosti na péči i pohyb. Konečné rozhodnutí padlo, když jsme na jednom výletu viděli německého špice. Sice byl již starý, ale stále nádherný, měl bohatou srst, byl velký tak akorát a byl nesmírně oddaný svému pánovi. Shodli jsme se                 s manželem: "To je on! "

Začalo hledání na internetu a teprve teď jsme poznali, že to nebude úplně jednoduchý úkol, protože právě těchto psů je velmi málo. Nakonec jsme zjistili, že ten rok,2013, se narodilo pouze 5 štěňátek velkých bílých špiců a je k dispozici poslední fenečka-naše nynější Bessynka.Narodila se 1.8.2013          a v říjnu, po pro nás dlouhém čekání, jsme si ji přivezli domů. Vypadala jako živý plyšáček, batolila se po pokoji a vše nové očichávala.           

Po létech se mi tak konečně můj velký sen splnil a pořídili jsme si do naší početné rodiny nového člena - fenku německého špice velkého.