Porod ,,F"

Abych mohla v  klidu očekávat vrh dalších miminek v naší CHS, vzala jsem si pro jistotu celý týden  dovolenou. Nemusela jsem se tak strachovat, že bych narození prvního potomka z vrhu ,,F" propásla. Celou dovolenou jsem nakonec  využila dokonale! O tom později.
Podle výpočtů a dřívější zkušenosti jsem předpokládala, že se Cloi s těmi porody moc nemaže a schválně to neprotahuje. Takže jsem očekávala, že porod by mohl nastat v pondělí nebo úterý,ale sichr je sichr. Cloi je hodná fenka a opravdu se přizpůsobila a porodila v pondělí, 58.den  od krytí. 
Opět samotnému  porodu předcházelo období hrabání pelíšku, hledání si vhodného úkrytu pro budoucí mláďata a úplně poslední noc byla velmi neklidná pro všechny. Cloi stále skákala na postel a dolů, chodila se často venčit, zrychleně oddychovala. Přála jsem jí, ať je taková noc opravdu poslední:) Den D se chovala běžně, jen už si k sobě nepouštěla Bessy, naopak ji spíše odháněla. Chodila z jednoho pelechu na druhý, potom do své klece, do porodní bedny. Najednou slyším jak vrčí-kouknu a ona v tom nejvzdálenějším pelíšku cosi vehementně olizuje! Správně: první štěně je na světě! Bez nějakého hekání, sténání,šup šup a je z ní mamina třetího vrhu. Přenesla jsem holčičku do bedny, Cloi pospíchala za ní a potom v průběhu následujících 4 hodin porodila všech 8 štěňat. Bez nejmenších komplikací. To poslední bylo pro ás překvapení. Již jsem myslela, že jsme u konečného počtu 7-dle ultrazvuku a najednu slyším, že znovu něco líže. Dívám se, jestli se šla napít.... a ona olizuje další narozené štěně!  Překvapení :)) !
Celkový součet: 6 holčiček a 2 kluci