Vrh "C"

Majestátní,krásný a přitom úplně pohodový otec vrhu "C" - Alf vom Oderblick (Německo) - odkaz na všechna jeho vítězství a šampionáty naleznete zde:https://www.unser-spitz.de/index.php/alf-vom-oderblick.html 
 
 
1.týden života
To,jak jsme přišli na svět a že to bylo opravdu dramatické,jste si jistě již přečetli v článku o našem porodu.Nyní jsme ve fázi dosti příjemné pro nás i paničku,protože máme na starosti jen papání,kakání a spinkání:) A všechnu práci,ten nepořádek kolem nás, zastane naše maminka. Takže panička se s námi jen mazlí a občas nás položí do studené misky(váha:) ) a zkontroluje, jestli se cpeme dostatečně ! Ale někdy je to jak o závod,urvat dobrou pozici pro krmení, protože je nás DEVĚT a některé cecíky jsou špatně přístupné.To je pak se ségrama a bráchama tlačenice ! Ale snažíme se všichni a naše smečka,Šírovic,jsou z nás ,,na větvi".
 
2 týdny
Máme velkou novinku !! Téměř všichni jsme již rozlepili naše očička a za 1-2 týdny vás již bezvadně rozeznáme. Potom bacha, protože kdo se bude mračit, ten by nám nemusel být dvakrát sympatický :))
Začínáme se stavět na nožky, ale ty jsou kupodivu poněkud vratké,podlamují se a vůbec se na nich nedá tak uhánět, jak se nám to někdy zdá a kmitáme jimi, i když spíme.
Dnes jsme poprvé ochutnali něco jiného než mlíčko od maminky a teda žádná sláva... no,úplně odporné to nebylo, ale mamča je lepší ! 
Pro neznalce-dostali jsme sirupek na odčervení.
To,že nám od mámy chutná, dokazují i naše váhové přírůstky, za něž by se nemuselo žádné mládě stydět. V průměru 180-250g na jedince za poslední týden!
A máme první video.
 
3 týdny
Čas pokročil a máme tady další novinky. Všichni již koukáme na svět a také se nám rozlepila ouška a my slyšíme, co se kolem nás děje.Nemáme rádi bouchání a práskání čímkoli,zkrátka nic nenadálého.To pak nevíme, co se stalo a jestli je vše o.k. :) Protože již slyšíme, tak reagujeme, i když se blíží naše dvounohá smečka.Do teď nás vzrušil pouze hlas a vůně naší maminky.
Panička nám poprvé stříhala drápky na pacičkách.No,až na to,že jsme si hověli na jejím klíně,tak to moc příjemné nebylo.Ještě štěstí,že je zkušená(prý už nějaká štěňátka měla:)) ),tak nás nestříhla a aspoň to nebolelo.
Zvětšil se nám pelíšek-již vyrážíme na malé výpravy mimo naši ložnici a zjistili jsme,že na čurání a kakání máme speciální místo.
Ale stejně nejlíp je nám,když jsme všichni pohromadě! A když přijde mamka,tak se na ni hned všichni nalepíme,každý chce urvat nejlepší flek,abychom si nacucali co nejvíce jejího mlíčka.Ale není to bůbec jednoduché,protože mamka si už nechce lehat ani sedat a krmí nás ve stoje.Takže je to i trochu akrobatická disciplína-to krmení.
Začaly nám růst první zoubky !!
Teprve nedávno jsme ochutnali nové jídlo.Zatím nic moc :( .Sice to krásně voní (rozmixované kuře a rýže),ale už musíme jíst každý sám a moc nám to nejde, tak jsme celí zapatlaní. Zase je zábava,že se potom vzájemně olizujeme! Ale mamka je stejně nejlepší.
Krásně rosteme a přibýváme na váze-nejmenší z nás mají přes 1kg,největší 1,4kg. 
A máme slíbeno,že když bude hezky,tak o víkendu půjdeme na zahradu-juchůů ! Honem spát,ať ten čas rychle uteče:)
 
5 týdnů
Panička svůj slib dodržela a opravdu jsme se dostali ven na zahradu :) To je úplně něco jiného! Je tady pro nás daleko více místa,takže se můžeme pořádně rozběhnout,když chceme na někoho skočit. Pod tlapkama to už není tak hladké-spíš trochu studené,ale je to bezva.Tráva pěkně voní a dá se okusovat:)) a to černé(hlína),v tom se zase pěkně hrabe,až to lítá kolem okolo! Pak jsme spíš šedí než bílí špicové. Ale hrozně nás to baví.Taky jsou zde větvičky na okusování a je tady i takový velký domeček (bouda),kde se parádně hraje na schovávanou nebo se zde i dobře odpočívá,když už máme nožičky opravdu ucapkané.
Zoubky nám už pořádně povyrostly,takže už papáme granulky a pijeme vodičku.Dokonce jsme ochutnali tvaroh.To byla mňamka-až jsme měli boule za ušima:) A prý toho na nás čeká ještě víc,takže je na co se těšit...Mamku to kojení asi už nebaví,protože nám pořád utíká:)) Ale i tak máme plus mínus 2 kg.
Byli se na nás podívat nějací neznámí lidé,prý naši budoucí pánečci.A musíme říct,že jsme se jim moc líbili !Hlavně těm jejich mláďatům.Tak snad si budeme rozumět.
A byli jsme podruhé odčerveni!
 
7.týden
Protože je opravdu krásné počasí,jsme na zahradě víc jak doma.Ještě štěstí,že máme samočistící srst,jinak by panička nedělala nic jiného,než nás koupala.Venku je totiž dost prašno,hrabat se v hlíně nás děsně baví,tak si umíte představit,jak po takovém řádění asi vypadáme :))
Navíc jsme zjisili,že když vlezeme do nádoby s vodou a hrabeme,tak to krásně stříká a pak se jdeme zchladit do naší vyhloubené jámy a to se to krásně odpočívá!
Všichni již máme zamluvené páníčky,jen jedna ségra prý zůstane doma.Ta se má.... Ale nás čekají nové zážitky v jiných domovech a noví páníčci jsou prý príma,takže se těšíme:)
Ochutnali jsme papriku,žvýkací tyčinky a kostičky.To je dobré na zoubky.Jinak baštíme granulky a moc nám chutnají.Vážíme 2,5-3 kg a všichni jsme zdraví.Víme to jistě,byli jsme u doktora a všichni jsme prošli.Byli jsme naočkovaní,očipovaní a čeká nás další odčervení. Už to nebude pasta,ale tabletka,tak snad to nějak zkousnem ;) ! A dostaneme vlastní PAS!!
V pátek přijede taťka,už se moc moc těšíme.Budeme celá rodinka pohromadě.
 
8.týden
Tento týden bylo docela rušno. Poznali jsme nového kamaráda-Tobyho.Byl docela fajn,ale dlouho s námi nepobyl,zřejmě nás na něj bylo moc:)) Očichal nás,trochu se s námi pohonil,ale za chvíli byl pryč:))
Velkou událostí byla návštěva našeho tatínka !!! Od narození jsme jej viděli poprvé a moc jsme se na něj těšili.No,je to opravdu velký fešák! Vůbec se mamince nedivíme,že jí padl do oka. Nádherná bohatá srst,krásně bílá a vyčesaná(byl vyparáděný na výstavu v Rakousku,kde opět s přehledem vyhrál...). Jen tak něco jej nerozhází.Naprosto vyrovnaný pohodový pes.Moc rádi jsme se s ním setkali.
Většina z nás byla počtvté očervena a již se těšíme na naše nové rodiny:)
 
9.týden
Krátce po návštěvě našeho táty začali přijíždět noví majitelé nás chlupatých kuliček a brášci i sestřička se rozjeli do nových domovů.Většina cestovala poměrně daleko,takže první cestování nic moc.Ale zase je dobré znamení,že se na nás opravdu těšili a ani vzdálenost pro ně nebyla překážkou k tomu nás získat:))
To je dobré vědět,protože nikdy nevíte,co nás ještě může potkat a je vidět,že jsou naši páníčci obětaví již nyní:)
Doma jsem zůstala jen já Cloe se sestřičkou Carry. Ta pojede do ciziny,tak musí ještě chvíli počkat.
Ale my si stačíme i tak:)) Celou zahradu máme jen pro sebe,takže místa na lumpárny je dostatek.Honíme se,schováváme pod tůjky a starou pohovku.Prolízáme vodou v malé kádince u bazénu a dokonce nás to lidské mládě vzalo s sebou do bazénu.Tam bylo vody!!Ještě,že nás držela.Zkoušela jsem i trochu hrabat nohama.Bylo to celkem příjemné.Ale Carry si to moc neužívala,příště se musí víc osmělit.
Taky jsme byly již dvakrát na procházce venku mimo domov a zahradu.Je to tam bezva,spousta nových věcí,ale taky dost neznámých.Jsme rády,že chodí s námi naši páníčci,vždy připraveni nám pomoci.Dnes už bylo dost nových dojmů,tak hajdy na kutě....