Ostrý pes :)

Dost často se mi stává, že lidé, když jim řeknu jakého máme psa, se jakoby zaleknou a říkají: ,,Špic-to je ale ostrý pes?!"

Přiznám se, že může tak působit, protože na cizí lidi před naším domem okamžitě  začne dost zuřivě štěkat a snaží se je zastrašit-,,Tady jsem já, dejte si pozor! :)" Ale tak se chová jen před domem či na zahradě, na svém území.

Každá návštěva po zaznění zvonku okamžitě zaregistruje štěkot a člověk, který nás nezná, si může pomyslet, že máme přinejmenším dobrmana či           dogu :)).

Ale Bessy jen hlásí, neútočí a pokud podle pánečka pozná, že nebezpečí nehrozí, brzy se uklidní a je přístupná i na pohlazení.

Máme docela rušný společenský život a tak o větší počet lidí, dětí ani pejsků není u nás nouze. Bessynka se mezi nimi klidně prochází, znalecky je čenichem ohodnocuje a jsem zcela klidná, že by nějak po někom vystartovala.Takže jste k nám srdečně zváni.

Je pravda,že jsem její socializaci věnovala velkou pozornost.Od malička chodila do psí školky a na cvičák,aby se naučila nejen poslouchat,ale i jak se chovat mezi ostatními pejsky :).