Porod ,,D"

Čekali jsme,že nový vrh velkých bílých špiců přijde na svět někdy kolem Velikonoc,ale Cloe nás překvapila a pohrála si s námi přímo na 1. apríla :) 

Měli jsme asi 14 dní dopředu doma nachystanou porodní bednu,ale Cloe se do ní moc nechtělo. Častěji se tam uvelebila Bessy,ona to tam totiž již dobře znala.Ve středu,den před skutečným porodem,mi manžel volal do práce,že Cloe se chodí častěji venčit a parkrát ji načapal,že odpočívá v bedně.Už druhou noc po sobě se v bedně převalovala,hrabala a snažila si z toho udělat pohodlné hnízdečko. Že by první příznaky? Ale pořád jsem s největší pravděpodobností čekala porod nejdřív v pátek 2.4.  Ve čtvrtek opravdu Cloe běhala neklidně po zahradě, několikrát po sobě se vyprazdňovala-asi ji tlačily děti tak,jako u lidí,kdy nastávající maminky také chodí často na malou.Bylo krásně,tak jsme s rodinou trávili odpoledne na zahradě,ale s blížícím se večerem jsem začínala být neklidná i já,Cloe si stále čupala,tak jsem navrhla jít domů.Kdyby náhodou... Cloe si záhy lehla do pelechu v obýváku a bez nejmenšího zvukového projevu začala tlačit !!! Okamžitě jsem ji chtěla přenést,ale z pelechu vyskočila a tak jsme jí ho přenesli do porodní bedny a ona opravdu všechna miminka odrodila ve svém pelechu v bedně:)

A to jsme se tedy nestačili divit !

Na to,že se jednalo o prvorodičku,tak všech 7 štěňátek přišlo na svět v rozmezí 1 hodiny .WoW !! To byl výkon.

První byla holčička a u ní jsem pomáhala protrhnout plodový obal a také s pupeční šňůrou.Maminka s tím nějak váhala,tak jsem jí přispěchala na pomoc. Protrhla obal,přestřihla jsem šňůru a podvázala ji nití. Potom si již Cloe radila sama a já jen někdy thala ty obaly,protože štěňátka se drala na svět s opravdovou rychlostí a než je stačila očistit,již bylo na cestě druhé.Pomalu jsme je nestačili vážit a vázat mašličky.

Všichni se mají k světu,porodní váha byla kolem 270g,jedna holčička je benjamínek smečky a měla o fous méně.Doufám,že na ni budou ostatní hodní a ona to brzy dožene.

Teď jdeme hledat jména na D.